Храм Сабарімала, відповідно до рішення Верховного суду Індії, дозволив вхід для жінок віком від 10 до 50 років. Консервативні індуїсти влаштували протести під входом до храму.

Близько 500 поліцейських прибули 17 вересня до входу в храм Сабарімала для запобігання сутичкам між жінками-паломницями, які вперше за століття змогли відвідати один з найбільших індуїстських храмів, і консервативними групами, які зібралися, щоб запобігти цьому.

Деякі представники протестувальників заявили про намір вчинити групове самогубство, якщо жінок допустять до храму.

«Сім членів нашої організації готові пожертвувати своїм життям якщо жінки вирішать порушити звичаї і традиції храму», — повідомив Перінґамала Аджі, лідер консервативної партії «Шив сена».

Наприкінці вересня Верховний суд Індії скасував заборону жінкам менструального віку входити до храму Сабарімала, присвяченого божеству Айяппа. Консервативні індуїсти вважають, що жінкам не можна відвідувати цей храм, тому що Айяппа давав вічну обітницю безшлюб’я і присутність статево-виражених жінок «зіпсує» храм.

Досі до храму допускали лише жінок старших 50 років.

Поліція зачистила вхід до храму від протестувальників і оголосила їм заборону збиратися перед храмом.

Крім цього, поліцейські здійснили щонайменше 6 арештів за напади на паломниць і зареєстрували 50 правопорушень проти протестувальників, які блокували рух транспорту з жінками.

Нагадаємо, Верховний суд Індії скасував дію закону 158-річної давнини, який передбачав кримінальне покарання за подружню зраду.

Раніше Верховний суд Індії скасував ще один давній закон, який криміналізував гомосексуальні відносини. Відповідно до цього закону, за сексуальний зв'язок між партнерами однієї статі можна було отримати до 10 років тюремного ув'язнення.

/Лев Коротаєвський

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile