В Ірані заарештували пару автралійських блогерів Марка Фіркіна та Джолі Кінг за «незаконну зйомку» за допомогою дрона.

Як пише BBC, їх заарештували 10 тижнів тому біля Тегерана, але про це стало відомо 11 вересня. Вважається, що їх утримують у в'язниці Евін у Тегерані.

Марк Фіркін і Джолі Кінг вели Instagram та YouTube-канал про подорожі. Пара планувала здійснити мандрівку з Австралії, через Південно-Східну та Центральну Азію й опинитися у Великій Британії. Їхні останні пости в Instagram були з Киргизстану, тоді вони повідомили, що планують через Іран потрапити до Туреччини.

Також йдеться про те, що в Ірані заарештували науковицю з Кембридзького університету, яка проводила лекції в австралійському університеті.

За повідомленнями, вона вже була засуджена на 10 років в'язниці за невідомими звинуваченнями. Випадки не вважаються пов'язаними.

Міністерство закордонних справ Австралії вже працює над поверненням своїх громадян і просить інших утриматися від поїздок в Іран.

Нагадаємо, українського блогера і мандрівника Артема Суріна затримали в Ірані 8 липня за те, що він вів зйомку за допомогою дрона. Йому закидали шпигунство. Після звільнення з тюрми, 10 липня, його одразу забрали в посольство України.

Поділитись: