Українського блогера і мандрівника Артема Суріна 10 липня звільнили з іранської в'язниці. Зараз він в Азербайджані, звідки планує поїхати в Баку до друзів, а потім додому в Україну.

Про це повідомив сам Артем у Facebook

Суріна, який здійснює навколосвітню подорож, 8 липня затримали в Ірані за те, що він вів зйомку за допомогою дрона. Йому закидали шпигунство. Після звільнення з тюрми його одразу забрали в посольство України.

«Я був фактично евакуйований нашими дипломатами з Ардакана, і укритий в безпечному місці — посольстві України», — розповів він.

Там я побачив, усвідомив, і був вражений тією підтримкою, яку надавали дипломати тут, і багато людей в Україні, поки я був в іранської в'язниці. Я дуже вдячний Вам», — зазначив він. 

Зазначимо, що в рекомендаціях Міністерства закордонних справ України подорожуючим в Іран наголошується на забороні вести зйомку в багатьох місцях.

«В Ірані суворо заборонено фотографувати державні установи, військові об’єкти та осіб в уніформі. Відеозйомка в більшості громадських місць, у портах та прикордонних районах країни обмежена», — пише відомство.

МЗС радить звертати увагу на обмежувальні знаки, оголошення та повідомлення.

«У разі виявлення правоохоронцями зйомки заборонених місць, підозрювана особа може бути заарештована за звинуваченням у шпіонажі», — попереджають у відомстві.

Нагадаємо, 4 липня поліцейські і митні органи Гібралтару затримали іранський танкер, частина членів екіпажу якого — українці. Танкер звинувачують у порушенні санкцій проти Сирії, проте члени екіпажу проходять у справі як свідки.

Поділитись: