За даними екзит-полів, більшість ірландців на референдумі 25 травня підтримали лібералізацію законодавства про заборону абортів у країні.

За даними екзит-полів, більшість ірландців на референдумі 25 травня підтримали лібералізацію законодавства про заборону  абортів у країні.

Як повідомляє BBC, опитування The Irish Times and RTÉ свідчить, що понад 69% ірландців підтримують зміни до Конституції, яка фактично забороняє зупиняти вагітність, окрім деяких винятків.

30,6% опитаних хочуть, аби чинна заборона на аборти залишилась у силі.

Прем’єр-міністр Ірландії Лео Варадкар, який є прихильником скасування заборони, заявив, що країна, схоже, здійснила «історичний крок».

На референдумі в ірландців запитували, прагнуть вони змінити чи залишити у силі частину Конституції, відому як Восьму поправку, яка прирівнює право на життя ненародженої дитини до права на життя вагітної жінки.

У п'ятницю, 25 травня, в Ірландії відбувся референдум щодо легалізації абортів.

Раніше повідомлялося, що Google блокуватиме будь-яку рекламу, що пов’язана із проведенням референдуму щодо абортів в Ірландії. Блокування почнеться з 10 травня.

У квітні комісар з питань захисту інформації Ірландії Хелен Діксон заявила про можливість втручання іноземних організацій з метою викривити результати референдуму.

Виборче законодавство Ірландії забороняє іноземним організаціям фінансувати учасників виборчих кампаній. Проте соцмережі можуть розміщувати рекламу, профінансовану з-за кордону.

Також сторона, що підтримує обмеження на аборти використовувала Facebook для поширення своєї агітації.

В Ірландії з 1983 року фактично заборонено проведення абортів. Відтоді понад 170 тисяч ірландських жінок зробили аборти у закордонних клініках.

Нині аборт у країні дозволяється тільки у тому випадку, коли є ризик для життя вагітної жінки, але не у випадку зґвалтування, інцесту або смертельної аномалії плода.

Поділитись: