Верховний суд Іспанії має намір засудити лідерів каталонських сепаратистів до 15 років ув'язнення за організацію референдуму за незалежність Каталонії у 2017 році.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела.

Державний обвинувач домагався найбільшого тюремного терміну в 25 років для колишнього заступника керівника каталонського регіонального уряду Оріола Хункераса. Але, згідно з інформацією, суд планує засудити його до 13-15 років позбавлення волі.

Деякі з каталонських лідерів будуть визнані винними у підбурюванні до заколоту і зловживанні державними коштами, але не в більш серйозному звинуваченні в заколоті.

Очікується, що вирок буде оприлюднений наступного тижня.

Нагадаємо, 1 жовтня 2017 року у Каталонії відбувся невизнаний центральною владою референдум про незалежність від Іспанії. Більшість голосів мешканці Каталонії віддали на референдумі за відокремлення від Іспанії. Іспанська поліція застосувала силу проти прихильників незалежності Каталонії.

11 жовтня глава уряду Каталонії Карлос Пучдемон підписав декларацію про проголошення незалежності Каталонії в односторонньому порядку.

27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю Конституції — у регіоні ввели пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії.

Верховний суд Іспанії видав міжнародні ордери на арешт шести каталонських політиків-утікачів, серед яких колишній глава регіону Карлес Пучдемон.

Поділитись: