Світ / Європа

В Іспанії мешканці міста виступили проти «занадто добродушної» скульптури диявола

BBC
Світ/Європа/В Іспанії мешканці міста виступили проти «занадто добродушної» скульптури диявола
Зберегти
Вигляд
Мешканці іспанського міста Сеговія розкритикували скульптуру диявола, яку планують встановити у місті. На думку жителів, скульптура «занадто доброзичлива».

Бронзову статую створили відповідно до місцевої легенди, згідно з якою, сатана був обманутий під час будівництва знаменитого акведука Сеговії.

Скульптура зображає диявола, який посміхається і робить селфі на смартфон. На думку жителів, така фігура «виглядає вельми приязно».

Понад 5,4 тисячі людей, що становить трохи більше 10% населення міста, підписали петицію, яка закликає припинити встановлення скульптури.

Суд міста, врахувавши результати опитування, ухвалив рішення, яким наказав призупинити роботу щодо встановлення скульптури.

У петиції йдеться, що оскільки сатана зображений «веселим» з телефоном в руці, він «возвишає зло» і, отже, «ображає католиків». Відтак, суд планує з'ясувати, чи ображає скульптура почуття християн.

На думку мешканців, диявол повинен бути «відразливим і нікчемним», а не «добрим і спокусливим», як той, якого зображає скульптура.

Художник-скульптор Хосе Антоніо Абелла розповів, що скандал «застав його зненацька». «Я нічого не розумію...Я просто хотів віддати належне своєму місту, створити щось. Я робив все відповідно до того, як мене попросили», — розповів Абелла у коментарі газеті El Pais.

Водночас місцева депутатка Клаудія де Сантос назвала кампанію проти скульптури «несправедливою і невтішною». Вона заявила, що вимагатиме, аби встановили ту скульптуру, яка планувалася.

Нагадаємо, у грудні 2018 року у США організація сатаністів встановила свою статую у будівлі адміністрації штату Іллінойс на честь різдвяних свят.

Більше про:
# Іспанія
Пов`язані новини