В Іспанії повідомили про летальний випадок мавпячої віспи — це перша така смерть у Європі
Міністерство охорони здоров'я Іспанії підтвердило першу смерть у зараженого мавпячою віспою. За час останнього спалаху хвороби це перший летальний випадок у Європі та другий — за межами Африки.
Про це пише El Pais.
У Валенсії зафіксували смерть чоловіка середнього віку, який помер через енцефаліт (запалення головного мозку), пов'язаний із інфекцією. Загалом в Іспанії зафіксували 4 298 випадків мавпячої віспи. З-поміж 3 750 інфікованих, щодо яких є інформація, госпіталізували 120 людей (3,2%).
Доповнено. 30 липня Іспанія повідомила про другу смерть від мавпячої віспи: помер 31-річний чоловік з Кордови, який страждав на менінгоенцефаліт.
За даними Центру координації медичного оповіщення та надзвичайних ситуацій Іспанії, станом на 29 липня мавпячу віспу зафіксували у 4 081 чоловіка та 64 жінок. Вік пацієнтів коливається від 10 місяців до 88 років, середній вік — 37 років.
29 липня летальний випадок зараження також вперше зафіксували у Бразилії — там помер 41-річний чоловік, що мав серйозні проблеми з імунітетом і проходив курс лікування раку.
До цього Всесвітня організація охорони здоров'я підтверджувала 5 летальних випадків мавпячої віспи: три смерті в Нігерії та дві — у Центральноафриканській Республіці.
Що таке мавпяча віспа?
Це віспоподібне захворювання, яке спричинюють віруси родини поксвірусів. За клінічними ознаками мавпяча віспа схожа на натуральну віспу, але в більшості випадків перебігає набагато легше.
У період проникнення до організму віспа мавп супроводжується сильним головним болем, гарячкою, збільшенням лімфатичних вузлів, болем у спині та м'язах, слабкістю тощо. Такі симптоми можуть тривати до 5 днів, потім починається період висипання. У більшості випадків висипає спочатку обличчя, потім інші частини тіла.
Вірус віспи мавпи передається від тварини до людини, рідше — від людини до людини. Для цього потрібен тісний контакт, тож у зоні ризику перебувають члени однієї родини та медпрацівники. Під час останнього спалаху більшість випадків зараження фіксують поміж чоловіків, які мають секс з чоловіками, людей із кількома сексуальними партнерами, а також людей у дотичних групах ризику. ВООЗ застерігає від стигматизації, маргіналізації та дискримінації груп населення, які можуть постраждати через мавпячу віспу.
Загалом вірус поширений серед тварин у низці районів Центральної та Західної Африки. Медики фіксували випадкові спалахи мавпячої віспи серед місцевих та мандрівників, тож таке масове поширення в інших країнах є нетиповим. В Україні наразі про зафіксовані випадки не повідомляли.
- Поділитися: