Фото:

Андрій Модрицький / Facebook

В іспанському місті Алькала-де-Енарес неподалік Мадрида спаплюжили меморіал Небесної сотні. На пам’ятнику балончиком намалювали графіті, а також зіпсували напис на меморіальній дошці.

Про це нам розповів волонтер, ексголова асоціації «Українці Алкали» Андрій Модрицький. За його словами, це не перший випадок паплюження меморіалу.

У розмові з нами Модрицький припустив, що псують пам’ятник «місцеві комуністичні партії та радикали».

«Є багато свідчень тому: це як виступи на засіданнях місцевого самоврядування про закриття меморіалу, тому що вони вважають нас фашистами, так і постріли по табличці з вогнепальної зброї», — каже волонтер.

Що відомо про меморіал?

Меморіал відкрили в 2014 році з нагоди 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка та в пам'ять про Небесну Сотню. Це один із перших у світі пам’ятників Небесній Сотні. Також українці в Алькалі-де-Енарес за свій кошт висадили парк із 47 вишень, які символізують роки життя Шевченка.

У 2015 році невідомі пошкодили дошку меморіалу, а третину дерев у навколишньому парку знищили. Тоді, як каже Модрицький, ситуацію вдалося владнати за допомогою колишнього посла України в Іспанії Сергія Погорельцева.

Наступного року пам’ятник відновили, але без оригінального допису на дошці. У 2017 році до вирішення проблеми долучився мер Алькали. Зрештою, в парку висадили нові дерева, а меморіальну дошку відновили.

Інцидент із Романом Зозулею

Український футболіст Роман Зозуля також потрапив в неласку іспанських лівих через звинувачення в начебто фашизмі. Їх виголошували через те, що він займається активною волонтерською діяльністю на підтримку армії України.

На початку 2017 року Зозуля на правах оренди перейшов до іспанського клубу «Райо Вальєкано», але його фанати, відомі своїми ультралівими поглядами, змусили керівництво відмовитися від послуг гравця, аргументуючи це його нібито нацистськими політичними поглядами.

15 грудня 2019 року під час матчу чемпіонату Іспанії між «Райо Вальєкано» і «Альбасете» вболівальники «Райо» почали викрикувати образи на адресу українця, зокрема кричали «Зозуля — нацист». Через це гравці «Альбасете» відмовилися виходити на другий тайм. За це «Райо» присудили штраф у 18 тисяч євро.

Тоді міністерство закордонних справ України засудило висловлювання іспанських вболівальників на адресу Зозулі та заявило, що ці «ганебні образи подібні до штампів російської пропаганди».

Поділитись: