На сьогодні 108 українців перебувають у в’язницях Італії за звинуваченням у нелегальному перевезенні мігрантів. Водночас серед них є ті, кого визнали потерпілими від торгівлі людьми.

На сьогодні 108 українців перебувають у в’язницях Італії за звинуваченням у нелегальному перевезенні мігрантів. Водночас серед них є ті, кого визнали потерпілими від торгівлі людьми.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

Вона зазначила, що п’ятьох українців, яких визнали потерпілими від торгівлі людьми, вже звільнили з італійських в’язниць.

«Зараз Міністерство закордонних справ працює над тим, хто ще потрапляє під це визначення, і готує відповідні документи», — написала Денісова.

30 серпня омбудсмен провела зустріч з послом Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа.

«Я звернулася до нього з проханням брати до уваги інформацію від нашої країни під час розгляду в судах їхніх (українців —ред.) справ. І отримала повну підтримку. Пан Посол запевнив, що сприятиме, аби документи потрапили до італійських судів в визначений термін», — зазначила вона.

Нагадаємо, 29 серпня в Італії затримали двох громадян України, яких підозрюють в перевезенні 44 афганських мігрантів з Туреччини.

Раніше в МЗС України заявили, що в Україні відкриють Національний центр протидії втягування українських моряків у незаконну діяльність за кордоном.

28 липня 2018-го з Греції до України повернулися 12 моряків, затриманих там за підозрою в контрабанді зброї. Згідно з рішенням суду, Грецію могли залишити 12 з 16 українських моряків. Ще четверо членів екіпажу —  капітан, старший помічник та рядові матроси — будуть перебувати в Греції до з'ясування всіх обставин.

У червні до України повернулися 6 моряків через півтора роки заборони виїзду з Греції.

Також повідомлялося, що два українських моряки, які були затримані в Індонезії, повертаються до України.

Поділитись: