Уряд Італії запропонував видавати земельні ділянки сім’ям з трьома дітьми упродовж 2019-2021 року. У такий спосіб влада планує побороти демографічну кризу в країні.

Відповідну статтю бюджету на наступний рік розробила правляча партія «Ліга», а схвалив італійський уряд. На думку законодавців, це рішення має підняти рівень народжуваності в країні.

Повідомляється, що в Італії — один з найнижчих показників приросту населення в Європі: за останній рік в країні зареєстрували всього 464 тисячі новонароджених. Серед причин такої малої кількості новонароджених молоді подружжя вказують безробіття та відсутність достатньої державної допомоги працюючим батькам.

Міністр сільського господарства Італії Джан Марко Чентінайо заявив, що його відомство долучиться до ініціативи, надаючи земельні участки в сільській місцевості.

«У людей там ще є діти», — сказав він.

Окрім цього, влада у такий спосіб розраховує зекономити бюджетні кошти, які витрачають на утримання державних землеволодінь, якими ніхто не користується.

Планується, що земельні участки багатодітним сім’ям будуть «давати в користування» на 20 років.

Що цікаво, ініціатива поширюється лише на подружжя, а не на цивільні шлюби. Іноземцям, щоб стати учасниками програми, треба бути резидентами Італії щонайменше 10 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Трудова депопуляція: як виїзд українців на заробітки впливає на демографію країни

Нагадаємо, китайська влада хоче фінансово заохочувати народжуваність дітей.

Крім того, в 2016 році в Китаї, після скасування обмежень на кількість дітей, зареєстрували рекордний за 16 років показник народжуваності.

/Лев Коротаєвський

Поділитись: