У всіх великих містах Італії в понеділок, 26 жовтня, спалахнули протести після того, як о 18:00 набули чинності посилені карантинні обмеження: закриття ресторанів, барів, спортзалів та кінотеатрів.

Про це повідомляє BBC та ANSA.

У Мілані, Турині, Неаполі та Генуї сталися сутички між протестувальниками і правоохоронцями. У Мілані демонстранти зіткнулися з поліцією у центрі міста, правоохоронці застосували сльозогінний газ. Там затримали 28 учасників акції. Місто є столицею регіону Ломбардія, яка значно постраждала від епідемії.

У Турині та Римі мітингувальники пограбували декілька магазинів люксових брендів, зокрема бутік Gucci. У Турині затримали щонайменше 10 людей.

У Палермо на протест загалом вийшли торговці та ресторатори, які виступають проти нових жорстких обмежень. Вони скаржаться, що ще не отямилася від збитків після перших серйозних обмежень у березні, повторний карантин може повністю знищити їхній бізнес.

Які обмеження запровадили в Італії?

Нові обмеження діють із 26 жовтня до 24 листопада. Ресторани, бари та кафе о 18:00 мають припиняти обслуговувати відвідувачів у приміщенні, до опівночі вони можуть пропонувати їжу на винос. Робота спортзалів заборонена повністю, але магазини та більшість підприємств залишаються відкритими.

За новими правилами, 75% занять в середніх школах та університетах Італії мають проводитися дистанційно, а не у класах. Крім того, у регіонах Ломбардія та П'ємонт запровадили нічну комендантську годину.

Людей просять не виїжджати за межі рідних міст, якщо в цьому немає потреби, та уникати громадського транспорту.

Коронавірус в Італії

Країна однією з перших у Європі постраждала від COVID-19 на початку епідемії в Італії. Тоді в країні фіксували щоденний приріст хворих по декілька тисяч.

Восени по всьому світу фіксують повторне зростання кількості інфікованих, через це країни знов вводять жорсткі обмеження. В Італії за весь час епідемії підтвердили 542 789 випадків зараження, з них понад 37 тисяч пацієнтів померли від ускладнень, а одужали 268 тисяч людей.

Поділитись: