Мітинг проти прем’єр-міністра Ізраїл Біньяміна Нетаньяху, Тель-Авів
Фото:

EPA-EFE/ABIR SULTAN

Декілька тисяч людей влаштували 19 квітня в Тель-Авіві акцію протесту проти прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, але не порушували правила соціальної дистанції — усі стояли за два метри один від одного.

Про це повідомляє The Times of Israel.

Організатори мітингу заявили про понад 5 тисяч учасників, вони звинуватили Нетаньяху у руйнуванні демократії країни.

Також мітингарі закликали спікера парламенту та лідера партії «Кахоль-Лаван» Бені Ґанца припинити переговори з Нетаньяху щодо формування коаліції та поставити на голосування законопроекти, які б заборонили формувати уряд людині під слідством (проти Нетаньяху відкрито декілька справ), а також обмежили кількість термінів для однієї людини на посаді прем’єра.

На площі Іцхака Рабина заздалегідь нанесли розмітку, аби люди дотримувалися соціальної дистанції і таким чином не порушували правила Міністерства охорони здоров’я.

15 березня президент Ізраїлю доручив Ґанцу сформувати уряд в країні, якщо у нього не вийде, на країну очікують нові дострокові парламентські вибори.

Останні парламентські вибори в Ізраїлі відбулися 3 березня — це треті вибори в країні за рік, зумовлені неспроможністю партій сформувати владну коаліцію й уряд.

Нагадаємо, проти чинного ізраїльського прем’єра нині відкрито кримінальні справи за фактом шахрайства, зловживання довірою та хабарництва. Їх 21 листопада 2019 року офіційно висунув проти Нетаньягу генеральний прокурор Авічай Мандельбліт.

Нетаньяку, серед іншого, звинувачують у привласненні подарунків на загальну суму в 264 тисячі доларів, зокрема сигар і шампанського, від олігархів, а також втручанні в роботу ЗМІ з метою кращого висвітлення власної діяльності на одному з новинних вебсайтів Ізраїлю.

Ізраїльському прем’єру загрожує загалом до 10 років ув’язнення за хабарництво й відмивання коштів, а також до трьох років за ґратами через зловживання довірою. Він є першим чинним главою уряду, проти якого ведеться розслідування.

Поділитись: