В українського живописця Івана Марчука зникло понад 100 картин, які художник передав для виставки в Іспанії.

В українського живописця Івана Марчука зникло понад 100 картин, які художник передав для виставки в Іспанії.

Про це повідомив на сторінці у Facebook радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол. За його словами, влітку 2016-го року художник передав полотна для виставки своєму агентові, але виставки не відбулося, а картини досі не повернули.

«Зникла 101 картина найвідомішого українського художника сучасності Івана Марчука. Ще влітку минулого року він передав свої полотна для чергової зарубіжної виставки в Іспанії, як це було і раніше, своєму агентові. Останній обіцяв влаштувати «мистецький переворот» у свідомості європейців. На жаль, ані обіцяної вересневої, ані будь-якої іншої виставки видатний художник з того часу так і не відкрив», — пише Михайло Апостол.

Сам художник у коментарі Громадському підтвердив, що передав картини для виставки агентові, з яким на той час був знайомий 25 років. Уже півроку йому невідомо, де вони перебувають.

«Там були всі найкращі картини з різних циклів, — каже Марчук. — Кілька місяців я чекав, коли буде виставка, а дати призначалися — одна, друга, третя. Далі ще три місяці чекав, потім побачив, що безнадія. До правоохоронців звернувся приблизно десять днів тому. Я чекаю ще декілька днів, бо вже є певна домовленість про повернення картин. Якщо не буде добром, тоді застосовуватимуться інші фактори впливу».

Робота Івана Марчука «Птахи у вирій полетіли», 2007, фото: art.lviv-online.com/ivan-marchuk/

Художник Іван Марчук — автор понад 5 тисяч робіт, який провів більш ніж 120 персональних виставок. Працює в авторській техніці, яку називає «пльонтанізмом». У 2007-му газета The Daily Telegraph внесла живописця до списку ста геніїв сучасності. У 2016-му році художнику виповнилося 80 років.

Дивіться сюжет: Іван Марчук. Темпера, сніги та неповторні випадковості

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: