ENRU

В Мінсоцполітики пояснили, як після реформи будуть нараховуватись пенсії

Законопроект щодо реформування пенсійної системи вводить єдині правила визначення розміру пенсій для усіх громадян без огляду на статус та місце роботи.

Про них на прес-конференції для представників регіональних засобів масової інформації розповів міністр соціальної політики Андрій Рева. 

«Донедавна пенсії призначалися за п’ятнадцятьма різними законами, таким чином існували різні розрахунки пенсійного забезпечення. Наприклад, держслужбовець з 20-ма роками стажу держслужби отримував пенсію у розмірі 90% від останнього заробітку, а всі інші громадяни — лише 40% від зарплати. Тобто, за однакового розміру стажу, та однакового рівня заробітку, пенсії для окремих категорій відрізнялися більш ніж вдвічі», — заявив міністр.

Розмір пенсії кожного громадянина України розраховуватиметься за формулою:

Розмір пенсії = Сз × Ікз × Кс

Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії.

Для тих громадян, кому пенсія вже призначена —використовуватиметься показник за 3 роки — 2014, 2015 та 2016 роки;

Ікз – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати по відношенню до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески — цю інформацію можна отримати у будь якому відділенні Пенсійного фонду);

Кс – коефіцієнт страхового стажу: тривалість років стажу роботи помножена на величину оцінки одного року страхового стажу. Сьогодні величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1,35%, а з 1 січня 2018 року становитиме 1%.

Наприклад, людина має страховий стаж 40 років, а її індивідуальний коефіцієнт заробітної плати становить 1,69053.

Кс = (480 (місяців) х 1%):(100% х 12 (місяців) = 0,4.

Отже, розмір пенсії = (4482,35 + 3661,41 + 3149,45):3 х 1,69053 х 0,4 = 2545,53 грн.

Єдині правила будуть впроваджені і щодо термінів виходу на пенсію. Законопроектом скасовуються особливі умови виходу на пенсію для усіх громадян, крім військовослужбовців, яким призначатиметься пенсійне забезпечення за вислугу років.

Як повідомлялося, Міжнародний Валютний Фонд та Світовий Банк висловили свою підтримку урядовому законопроекту щодо реформування пенсійної системи, що був розроблений Міністерством соцполітики.

Раніше повідомлялось, що МВФ очікує від парламенту підтримки пенсійної, земельної, приватизаційної та антикорупційної реформ для отримання 5-го траншу програми розширеного фінансування для України.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram