В обігу з’явилися монети номіналом 10 гривень
Фото:

Національний банк

Відсьогодні, 3 червня, в обігу з’явилися монети номіналом 10 гривень. Вони мають поступово замінити банкноти з таким же номіналом.

Про це повідомляє пресслужба Національного банку.

Так, першочергово Нацбанк уведе в обіг понад 50 млн монет номіналом 10 гривень. Їх вже розподілили між підрозділами НБУ в регіонах: Київ, Дніпро, Львів, Одеса, Харків, Хмельницький.

Відсьогодні банки можуть отримувати оновлені грошові знаки в Національному банку й видавати їх своїм клієнтам.

«Ми подбали про максимальний комфорт під час уведення в обіг монет номіналом 10 гривень. Громадянам не потрібно спеціально обмінювати 10-гривневі банкноти на ці монети. Вони зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами», — пояснив директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.

Водночас він уточнив, що банкноти номіналом 10 гривень, як і раніше, залишаться платіжним засобом, вони перебуватимуть в обігу, але через деякий час зникнуть у результаті природнього зношення і будуть замінені обіговими 10-гривневими монетами.

Монети дрібних номіналів гривні
Фото:

Національний банк

Через свої збільшені габаритні розміри (діаметр, товщина та гурт) нова обігова монета суттєво відрізняється від нових обігових монет номіналом 1, 2 та 5 гривень. Зокрема, вона має гурт зі спеціальним крупним рифленням, що дозволить легко її відрізнити від обігових монет інших номіналів.

«Завдяки вилученню з обігу розмінних монет номіналом 1, 2 та 5 копійок покращилася ситуація із розпізнаванням обігових монет номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень. Адже тепер зникла можливість плутанини цих монет через їх схожість за кольором», — додав він.

Поділитись: