Ескалація конфлікту у зоні бойових дій на Донбасі неминуча, бо сторони так і не відвели важке озброєння.

Ескалація конфлікту у зоні бойових дій на Донбасі неминуча, бо сторони так і не відвели важке озброєння.

Про це заявив перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг, передає «Інтерфакс-Україна».

«Сторони не відвели сили й засоби, ми бачимо їх у безпосередній близькості уздовж всієї лінії зіткнення. Це призводить не тільки до порушень режиму припинення вогню (а минулого тижня ми зафіксували 3286 таких порушень), а й неминуче призводить до збільшення кількості порушень в майбутньому. Як підтверджує досвід і як кажуть наші застереження в кожному випадку — ескалація неминуча», — сказав він на брифінгу в Києві.

Він додав, що за минулий тиждень моніторингова місія зафіксувала 86 порушень режиму відведення сил і засобів від лінії розмежування на Донбасі.

«Минулого тижня ми бачили порушення відповідних ліній відведення озброєнь 86: 32 — в підконтрольних і 54 — в непідконтрольних уряду районах. ... СММ фіксувала наявність їх уздовж всієї лінії розмежування, ми навіть бачили недавно закладені міни на ділянці розведення сил і засобів в районі Золотого, приблизно за 120 м від блокпоста т.зв. ЛНР», — розповів він.

Раніше в ОБСЄ заявили, що бойовики «ДНР» погрожували їм великокаліберним кулеметом.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: