В ОБСЄ розповіли, як бойовики блокували офіс у Донецьку: чергували біля готелю, співали пісень і дивилися фільми

У моніторинговій місії ОБСЄ розповіли про деталі блокування їхнього офісу в окупованому Донецьку. Біля готелю, де проживають представники місії, упродовж останніх днів збиралися від 20 людей.

Про це йдеться у звіті місії від 23 жовтня.

Упродовж 22 жовтня представники ОБСЄ не виїжджали та не приїжджали до готелю. У ніч проти 22 жовтня біля закладу чергували приблизно 30 людей (переважно чоловіки 30-39 років), а вдень на протест зібралися до 250 чоловіків і жінок різного віку.

За спостереженнями місії, ввечері 21 та вночі 22 жовтня до 20 чоловіків чергували навколо готелю. Також принаймні двоє час від часу стояли біля двох під'їздів до готелю. Зокрема, входи блокували на автівках із написом «поліція».

Уранці 22 жовтня троє представників ОБСЄ вийшли перевірити автівки на стоянці. Тоді дев'ять протестувальників у цивільному одязі спостерігали, як члени місії перевіряють транспорт. Шестеро протестувальників знімали на телефони, як відбувається перевірка. Після цього члени місії повернулися до готелю.

Протестувальники, які збиралися біля готелю вдень 22 жовтня, співали пісень, виступали з промовами та тримали плакати з критикою діяльності місії. Також вони гучно вмикали музику й дивилися фільми на переносному екрані, розповіли в ОБСЄ.

Увечері 23 жовтня спостерігачі бачили, як «мер» окупованого Донецька виступав перед учасниками зібрання навпроти готелю. Після цього, як кажуть у місії, люди мирно розійшлися, деякі учасники розбирали намети.

Про припинення акції 23 жовтня заявив «очільник адміністрації Донецька при "ДНР"» Олексій Кулемзін. Він пояснив це ситуацією з COVID-19 і тим, що в Росії посилюють заходи з протидії коронавірусу, а на окупованих територіях ситуація схожа.

Що передувало?

Уранці 13 жовтня група бойовиків самопроголошеної «ЛНР» під виглядом розмінування територій проводила розвідку українських позицій. Збройні сили України тоді затримали одного з порушників. Ним виявився росіянин Андрій Косяк, у якого з собою виявили зброю.

Затриманого допитала Служба безпеки. У його телефоні знайшли відео, на якому він обстрілює українських військових.

В українській делегації Тристоронньої контактної групи заявляли, що цього бойовика українські правоохоронці раніше вже підозрювали у скоєнні у 2010 році умисного вбивства.

Після затримання Косяка бойовики почали протест із вимогою від ОБСЄ звільнити бойовика. Вони навіть захопили представників моніторингової місії, проте згодом відпустили.

Зараз бойовик «ЛНР» перебуває під вартою за постановою Сєвєродонецького міського суду Луганської області. Йому повідомили підозру в участі у незаконних збройних формуваннях за ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України.