Війна

В ОБСЄ заявили про перешкоджання вільному пересуванню та погрози від бойовиків

29 квітня, 2018 09:39
Війна/В ОБСЄ заявили про перешкоджання вільному пересуванню та погрози від бойовиків
Зберегти
Вигляд
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ на Донбасі повідомила, що її спостерігачів зупинили для перевірки бойовики на пропускному пункті біля непідконтрольної українській владі Горлівки.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ на Донбасі повідомила, що її спостерігачів зупинили для перевірки бойовики на пропускному пункті біля непідконтрольної українській владі Горлівки.

Інцидент стався 28 квітня в 14:00, йдеться в оперативному звіті ОБСЄ.

«28 квітня 2018 року о 14:00 на блокпосту, розташованому на північ від н. п. Горлівка, 6 озброєних членів збройних формувань зупинили патруль СММ, у складі 5 співробітників на двох броньованих автомобілях, які прямували з підконтрольних до непідконтрольних уряду районів Донецької області», — зазначають у звіті.

Повідомляється, що бойовики вимагали провести огляд багажників автомобілів СММ, і патруль прийняв цю вимогу.

«Після перевірки багажників вони також вимагали відкрити всі ящики для інструментів з обох автомобілів, щоб «переконатися, що СММ не перевозить зброю», — заявили в ОБСЄ.

Коли спостерігачі пояснили, що, згідно мандату, мають свободу пересування, а схожі вимоги бойовиків це порушують, їм запропонували або виконати вимоги, або повернутися на контрольовану Україною територію.

«Пізніше бойовики заявили, що в разі невиконання їхніх вимог викличуть «команду спеціального призначення», щоб та забрала спостерігачів в інше місце для перевірки змісту обох автомобілів», — йдеться в повідомленні.

«Спостерігачі змогли повернутися на свою базу в окупованому Донецьку тільки після того, як показали бойовикам вміст ящиків з інструментами, аптечок і спальників», — зазначили в Місії.

28 квітня також повідомлялося, що бойовики тричі обстріляли Донецьку фільтрувальну станцію, де тривають ремотно-відновлювальні роботи.

Пов`язані новини