У зоні бойових дій 28 квітня бойовики тричі обстріляли Донецьку фільтрувальну станцію, на якій проводять ремотно-відновлювальні роботи.

У зоні бойових дій 28 квітня бойовики тричі обстріляли Донецьку фільтрувальну станцію, на якій проводять ремотно-відновлювальні роботи.

Про це повідомила українська сторона Спільного центру з контролю та координації.

«Починаючи з 10.00 бойовики тричі обстріляли прилеглі до ДФС території із застосуванням мінометів 82 та 120 калібру та стрілецької зброї», — йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, унаслідок цих дій бойовиків було зірвано безпечне пересування робочого персоналу до ДФС для забезпечення роботи станції.

Зазначається, що обстріл району ДФС здійснили попри проведення тут дзеркального патрулювання спостерігачами української сторони СЦКК та Місії ОБСЄ.

Нагадаємо, серед п’ятьох поранених унаслідок обстрілу співробітників Донецької фільтрувальної станції, чотирьох вже виписали з лікарні. Ще один залишається у шпиталі через проблему з рукою.

17 квітня працівники фільтрувальної станції потрапили під обстріл. Тоді поранення дістали п’ятеро людей, один з них перебував у важкому стані. 

Удень 18 квітня роботу Донецької фільтрувальної станції остаточно призупинили.

Це друга зупинка Донецької фільтрувальної станції з початку 2018 року. 

20 квітня в Авдіївку припинили подачу води через зупинку роботи Донецької фільтрувальної станції.

В ОБСЄ заявили, що роботу Донецької фільтрувальної станції, яка потрапила під обстріл 17 квітня, можна буде відновити тільки тоді, коли сторони нададуть переконливі та надійні гарантії безпеки.

Зранку 22 квітня повідомлялося, що на ДФС запустили насоси.

Нагадаємо, Донецька фільтрувальна станція забезпечує водою Авдіївку, селища поблизу неї — Спартак, Опитне, Верхньоторецьке, а також частини Ясинуватої та Донецька. Деякі будівлі із системи всієї станції зараз перебувають на підконтрольній Україні території, насосні станції — на окупованій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Працюємо, попри обстріли і страх»: чому така важлива Донецька фільтрувальна станція.

Поділитись: