Приморський районний суд Одеси суд призначив повторну експертизу для встановлення часу вбивство 8-річної дівчинки, через яке в серпні 2016 року із села Лощинівка Ізмаїльського району примусово виселили ромів.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на представницю центру правового моніторингу «Гідність» Тетяна Герасимова.

За її словами, суд задовольнив клопотання адвоката Сергія Іваніва, який представляє інтереси Михайла Чеботаря - обвинуваченого в зґвалтуванні та вбивстві Ангеліни Моїсеєнко. Клопотання стосувалося призначення повторної судово-медичної експертизи для визначення точного часу смерті.

На думку адвоката, надана суду експертиза від 27 серпня 2016 року, суперечить протоколу огляду місця події та свідченням експерта Олега Галева, який її проводив.

«Його свідчення під час першого й другого допиту в суді суперечать одне одному та судово-медичним довідникам, а також викликають сумніви в правильності проведеної ним експертизи», — зазначила Герасимова.

Вона додала, що, за даними експертизи Галева, дівчинка померла не раніше 21:25 і не пізніше 1:25 (26-27 серпня 2016 року — ред.).

«На цей час у Чеботаря є алібі - він перебував у товаристві кількох людей...», — сказала Герасимова.

Водночас, сторона обвинувачення вважає, що злочин скоєно пізніше - в проміжок часу між 2:30 і 3:00 27 серпня.

Як зазначається, після кількох допитів, Галев «змістив» час злочину, після чого адвокати цікавилися, якими методиками користувався експерт при визначенні часу смерті. Але Галев відмовився відповідати на ці запитання, а потім зізнався, що йому достатньо «його багатого досвіду», щоб визначити час смерті, «не заглядаючи в підручники».

Колегія задовольнила клопотання, нову експертизу доручать Одеському НДІ судово-медичних експертиз.

У серпні 2016 року у селі Лощинівка сталося вбивство 8-річної дівчинки, у якому підозрюють місцевого жителя ромської національності. Після цього мешканці села вийшли на акцію протесту, що переросла у погроми та заворушення.

До села керівництвом обласної поліції було спрямовано всього 10 поліцейських, які не могли стримати натовп. Як результат, мешканці примусово виселили ромів із села.

Поділитись: