ENRU

В Одесі прокуратура оскаржила виправдувальний вирок 19 фігурантам «справи 2 травня»

В Одесі прокуратура оскаржила виправдувальний вирок 19 фігурантам справи про масові заворушення 2 травня 2014 року.

Про це повідомили у прес-службі прокуратурі Одещини, передає УНІАН.

Прокуратура внесла апеляційну скаргу в суд щодо виправдовувального вироку Іллічівського міського суду Одеської області, яким визнано невинними 19 фігурантів масових заворушень 2 травня 2014 року в Одесі.

«Прокуратура звернулася до суду з вимогою про скасування цього вироку і призначення нового розгляду в суді першої інстанції», — заявили в прес-службі.

На думку обвинувачення, вказаний вирок не ґрунтується на законі і підлягає скасуванню у зв'язку з невідповідністю висновків суду фактичним обставинам про причетність обвинувачених до інкримінованих їм злочинів. Також суд допустив істотні порушення кримінальних процесуальних норм. Зокрема, належним чином не були вивчені докази, надані прокурором.

У прокуратурі нагадали, що під час проведення підготовчого засідання судом задоволено клопотання сторони захисту про відвід прокурора, який більше року підтримував державне обвинувачення під час розгляду справи попереднім складом Малинівського районного суду Одеси.

«При цьому призначення і заміна прокурора в кримінальному провадженні відповідно до законодавства є виключною компетенцією керівника органу прокуратури і таке рішення не підлягає оскарженню», — вважають у відомстві.

Також колегія Іллічівського міського суду «незаконно і необгрунтовано» відмовила стороні звинувачення в залученні до справи відеоматеріалів і їх дослідженні в засіданні.

«Саме тих відеоматеріалів, на яких чітко зафіксовані незаконні дії обвинувачених», — підкреслили в прес-службі.

Відзначається, що прокуратура заявляла відвід цієї колегії суддів, в задоволенні якого було відмовлено, що є підставою для скасування вироку судом апеляційної інстанції та призначення нового розгляду справи в першій інстанції.

18 вересня Іллічівський суд на Одещині виправдав усіх фігурантів за цим обвинуваченням, а усіх, хто був під вартою, відпустив. Справа заворушень на Грецькій площі стосується вбивства 6 людей (тих, які померли від вогнепальних поранень).

Після завершення судового засідання двом виправданим — а саме Мефьодову та Долженкову — оголосили нові підозри у сепаратизмі.

На тлі цього під судом сталися сутички з працоохоронцями: поліції довелось застосувати сльозогінний газ. Внаслідок заворушень спочатку було відомо, що 20 правоохоронців отримали ушкодження.

Після вироку у «справі 2 травня» внаслідок сутичок постраждали 35 правоохоронців.

ДИВІТЬСЯ: Чим живе Одеса через три роки після травневих подій 2014-го.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram