Удень 30 серпня в Одесі відбулася акція представників ЛГБТ «Крокуємо разом! Все буде Прайд!», але контракцію з яйцями і газом влаштували націоналісти з організації «Традиція і порядок». У підсумку 16 людей затримала поліція.

Біля Думської площі противники «Маршу рівності» не тільки вигукували образливі слова на адресу його учасників, а й почали кидати яйця та розпилювати газ, повідомляє видання «048.ua».

Внаслідок цього виникло декілька сутичок, які розбороняла поліція. У підсумку правоохоронцям вдалося розвести дві групи по різних боках площі.

На відео є ненормативна лексика.

Місцева поліція також підтверджує, що розпилювали газ і кидали яйця націоналісти з контракції «За традиційні цінності». Також там кажуть, що через сутички з молодиками постраждали двоє поліцейських, їх доправили у лікарню.

У зв’язку з цим поліція затримала 16 людей, їх доставили у відділок і склали на них адміністративні протоколи за статтями 173 та 185.

Крім цього, поліція вирішує питання про порушення кримінальної справи за ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу.

Онлайн-прайд

Цьогоріч через пандемію коронавірусу традиційний прайд у Києві скасували, а 21 червня відбувся Марш рівності, але онлайн. Учасники залишали на Google Maps власні мітки з гаслами за права ЛГБТ, фото плакатів та інші послання. Також активісти прикрасили веселковим прапором монумент Батьківщина-мати.

Поділитись: