В Одесі 24 липня судновласник знову намагається підняти затонулий танкер «Делфі». Попередня спроба підняти судно виявилась невдалою, оскільки в одного з буксирів обірвався трос.

Про це повідомляє компанія P&O Maritime Ukraine, яка бере участь у буксирі танкера. 

До «Делфі» підійшли два буксири, які спробують підняти танкер. Також до судна має підійти катер зі спеціалістами, які закріплять сталеві канати. Після того, як обидва буксири будуть готові, вони мають почати тягнути танкер.

Як повідомляє одеське видання «Думская» з посиланням на заступника очільника Державної екоінспекції Одещини Віталія Караулова, зранку з танкера вилилися нафтопродукти.

«О 9:00 фахівці відомства виявили пляму площею майже 7,5 тисяч м². Бонові загородження не змогли запобігти розливу: вони неправильно встановлені й опускаються під воду, пропускаючи верхній шар води з плівкою», — йдеться у повідомленні.

О 13:05 пляма рухалася в напрямку берега.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій зазначив, що з 27 липня операція щодо підняття танкера «Делфі» переходить під контроль Адміністрації морських портів. Втім він доручив очільнику Одеської області Максиму Куцому у неділю, 26 липня, провести засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та визнати ситуацію з танкером техногенною катастрофою.

«Щоб дати можливість АМПУ рухатись за пришвидшеною процедурою і не втрачати час на бюрократичні процедури», — пояснює Криклій.

Він також прокоментував інформацію про проведення тендеру щодо підняття танкера у жовтні. За його словами, Адміністрація морських портів оголосила стандартну процедуру, відповідно до законодавства. Проте з 26 липня АМПУ «отримає всі необхідні інструменти для скорочення процедур».

Зазначимо, що на сайті публічних закупівель Prozzoro з'явилась інформація про проведення Адміністрацією морських портів тендеру на майже 25 млн грн.

Попередні дві спроби підняти танкер «Делфі» відбулися 18 липня, але тоді обірвався трос в одного з буксирів.

Нагадаємо, у ніч на 22 листопада 2019 року судно «Делфі» через сильний вітер зірвало з якоря та знесло в напрямку одеського пляжу «Дельфін». Члени екіпажу відмовлялися покидати судно, але в підсумку їх евакуювали, а судно сіло на мілину та майже перекинулось.

В Офісі генпрокурора заявляли, що власник судна мав прибрати танкер з акваторії Одеського морського порту ще до 31 березня 2020 року. Генпрокурорка Ірина Венедіктова казала, що підняти танкер з дна коштує від 18 до 24 мільйонів гривень.

За цим фактом триває досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо порушення правил безпеки руху або експлуатації водного транспорту.

8 квітня компанія-власник «Делфі» обіцяла, що найближчим часом забере судно з берега за власний кошт. Однак тоді цього так і не відбулося.

Детальніше про долю затонулого судна читайте в матеріалі Павла Калашника: Іржава перлина Одеси: коли і як приберуть затонулий танкер «Делфі» з пляжу

Поділитись: