Україна випустила нові 10-річні єврооблігації в євро під 4,375% річних, які дозволили залучити 1,25 млрд євро.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зазначається, що в розміщенні єврооблігацій взяли участь понад 350 фондів.

«На піку заявок попит з боку інвесторів перевищив пропозицію майже в 7 разів. Це найнижча відсоткова ставка на єврооблігації, що є безперечним результатом складних структурних реформ, які відбулися з ініціативи резидента України, Кабінету міністрів та Міністерства фінансів зокрема», — зазначили в ОП.

Там також зауважили, що розміщення єврооблігацій є «показником довіри міжнародних інвесторів до України та її влади».

Напередодні про дохід від розміщення 10-річних євробондів повідомив аналітик інвестиційної компанії ICU Михайло Демків із посиланням на дані Bloomberg.

Нагадаємо, 22 січня у Міністерстві фінансів оголосили про намір випустити єврооблігації на термін 10 років. Процес супроводжували BNP Paribas, J.P. Morgan та Raiffeisen Bank International.

Востаннє Україна випустила шестирічні євробонди у євро 13 червня 2019 року. Тоді ставка дохідності за євробондами складала 6,75% річних. Тобто наразі Мінфін знизив ставку дохідності євробондів на більш ніж 3 відсоткові пункти.

В межах випуску євробондів команда Мінфіну почала так зване road show — пошук потенційних покупців євробондів серед інвесторів у різних частинах світу. Інвесторів Мінфін шукав у Лондоні, Франкфурті, Мілані та Мюнхені.

Зазначимо, що перед цим Україна випускала єврооблігації у березні 2019 року, коли дорозмістила облігацій на 350 мільйонів доларів. Відсоткова ставка за боргом склала 9,75% річних.

Поділитись: