В окупованому Криму медсестру й журналістку засудили до 7 років колонії. Її звинуватили у зберіганні вибухівки

Так званий Феодосійський суд в окупованому Криму засудив медсестру та журналістку Ірину Данилович до семи років ув'язнення.

Про це повідомляє правозахисна ініціатива «Кримський процес».

«Суд» визнав Данилович винною в незаконному зберіганні вибухових речовин чи пристроїв (ст. 222.1 кримінального кодексу росії). Її засудили до 7 років ув'язнення в колонії загального режиму та зобов'язали сплатити штраф у 50 тисяч рублів.

Перед незаконним засіданням 27 грудня Ірині Данилович викликали швидку, бо її стан здоров'я погіршився через відсутність медичної допомоги в СІЗО. Медики відмовилися її госпіталізувати. Під час слухань Ірина заявляла, що не чує та не розуміє, що відбувається в залі «суду».

У своєму останньому слові Данилович заявила, що вона не перша, до кого ФСБ росії застосовує «брудні методи фальсифікацій», а також назвала прізвища жителів Криму, яких викрали за час окупації з 2014 року. Вона сказала, що очікувала поповнити перелік таких людей.

Працівники ФСБ викрали медсестру та журналістку Ірину Данилович 29 квітня, коли вона поверталася додому з роботи з Коктебеля. До 7 травня її утримували в підвалі приміщення ФСБ, без будь-якого статусу та адвокатської допомоги. Потім у сумці, яку силовики забрали в Ірини, знайшли вибухівку й 7 травня «суд» окупованого Сімферополя відправив її до СІЗО на 2 місяці.

Рішення про затримання жінки ухвалили на закритому засіданні: без участі рідних, слухачів і журналістів.

Під час слухань Ірина заявляла, що її тиждень тримали в підвалі ФСБ, душили, допитували на поліграфі та погрожували вбивством. В ініціативі «Кримський процес» зазначали, що у відповідь на скарги жінки адміністрація СІЗО продовжувала тиск на Данилович.