Біля будівлі так званої «адміністрації Сімферополя» Ватан Карабашев здійснив акт самопідпалу на знак протесту проти зносу будинків репатріантів на «галявині протесту» «Стрілецька» під Сімферополем

Біля будівлі так званої «адміністрації Сімферополя» Ватан Карабашев здійснив акт самопідпалу на знак протесту проти зносу будинків репатріантів на «галявині протесту» «Стрілецька» під Сімферополем.

Як повідомляє рух «Кримська солідарність», кілька десятків кримських татар прийшли до будівлі «адміністрації Сімферополя» з акцією протесту.

Один з активістів, Ватан Карабашев, облив себе горючою рідиною і підпалив. Очевидцям вдалося швидко зняти з нього палаючий одяг. 

Конфлікт навколо забудови «галявини протесту» «Стрілецька» під Сімферополем багатоповерховими будинками продовжується понад два роки. На місці, де репатріанти звели будинки, готуються будувати новий район «Кримська роза», школи, дитячі садки, магазини. 

Жителі «Стрілецького» вже понад два роки намагаються боротися із забудовою та зносом їхніх домівок через суди та мають наміри дійти до Європейського суду з прав людини.

У лютому 2018 року в будинку одного з активістів «галявини протесту» Фазила Ібраїмова провели обшук. Ібраїмов відомий у Криму борець за легалізацію «галявин протесту» – земель, зайнятих кримськими татарами після повернення з депортації.

Наприкінці липня в Києві чоловік у військовій формі облив себе невідомою речовиною та вчинив самопідпал на Повітрофлотському проспекті біля будівлі Міністерства оборони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Самопідпал під будівлею Міноборони: що сталося

Поділитись: