В українського політв’язня Олега Сенцова, утримуваного в Росії, погіршився стан здоров’я.

В українського політв’язня Олега Сенцова, утримуваного в Росії, значно погіршився стан здоров’я, але він не припиняє голодування. 

Про це повідомив Громадському адвокат Олега Дмитро Дінзе. За його словами, криза сталася через те, що в Олега почав «стухати серцевий м’яз».

«У нього другий криз стався, питання стояло про реанімацію, але він відмовився і сказав, що буде приймати мінімальну кількість сумішей. Він приймає 2-3 ложки на день», — зазначив він.

За його словами, стояло питання про реанімацію, але Сенцов відмовився і сказав, що буде примати мінімальну кількість сумішей. 

Дінзе відвідав Сенцова вдень 19 липня, на 67 день голодування Олега. 

«Мені здавалося, що він сильно здав, постарів, на «кощєя безсмертного» схожий. Ми попрацювали годину, він почитав листи написав відповіді», — зазначив адвокат.

Дінзе також додав, що Сенцов не зміг пояснити, коли саме йому стало погано: «Він в датах не орієнтується, запитав мене, який сьогодні день, число».

При цьому, Сенцов морально тримається добре, зазначає Дінзе. 

«Сказав, що голодування не припинить, до переможного кінця».

Адвокат також розповів, що Олег здивований тим, що Уповноважена з прав людини України Людмила Денісова, яка раніше намагалася потрапити до Сенцова в колонію, перестала прориватися до інших українських політв'язнів в РФ. А також «посміявся з того, що Путін бачив плакат із ним»

«Напевне, я у Путіна вже в печінках сиджу», — передав слова Сенцова адвокат. 

Раніше стало відомо, що Росія надіслала в ЄСПЛ інформацію про здоров’я Сенцова.

Також мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування. Сам Сенцов не критикує матір через прохання Путіна про помилування, але і не радий цьому, повідомила його сестра. 

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Станом на 13 липня, Олег голодує 61 день. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Зазначимо, що 13 липня у Олега Сенцова день народження. Йому виповнюється 42 роки. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: