В омбудсменки відреагували на законопроєкт про «пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму»

Законопроєкт, яким «слуги нагоду» хочуть запровадити відповідальність «за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму», не відповідає конституційним нормам і міжнародним правовим стандартам у сфері прав людини. Ба більше, пропонований документ дискримінує представників ЛГБТКІ—спільноти і порушує їхні права на повагу до честі й гідності.

Про це повідомляє пресслужба Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової.

В омбудсменки наголосили, що сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність не можуть бути підставами для обмеження прав і свобод людини на законодавчому рівні.

«Подібні ініціативи народних обранців підбурюють інших громадян до нетерпимості та ненависті до ЛГБТІ-людей, а також ще більше укорінюють стигматизацію та дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності в українському суспільстві», — зазначили в Офісі омбудсмена.

Окрім того, законопроєкт суперечить міжнародним зобов’язанням України у сфері забезпечення рівності прав і свобод та боротьби з ксенофобією та нетерпимістю, що на сьогодні є одним із пріоритетних завдань реалізації європейського вектора розвитку нашої країни.

Денісова надіслала звернення до керівництва комітету з питань правоохоронної діяльності з проханням врахувати її позицію щодо вказаного законопроєкту під час його опрацювання у комітеті.

Нагадаємо, 22 липня депутати від «Слуги народу» зареєстрували у Верховній Раді проєкт Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму № 3917».

У липні 2013 року в Росії в кодекс про адміністративні правопорушення додали статтю 6.21, яка визначає злочином «пропаганду нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх». Вона передбачає штраф від 50 тисяч до 1 мільйона рублів.

Російські та міжнародні правозахисники неодноразово критикували застосування цієї статті, вказуючи, що вона є дискримінаційною відносно ЛГБТ. У 2017 році Європейський суд із прав людини визнав російську статтю про «гей-пропаганду» порушенням права на свободу висловлювання думки.