Спеціальний доповідач ООН з питань свободи думки Девід Кей висловив серйозну стурбованість повідомленнями преси про стеження з боку американської компанії Yahoo за електронною поштою користувачів на вимогу спецслужб США.

Про це повідомляє інформаційне агентство Росії ТАСС.

Подібний «моніторинг урядами цифрової комунікації може підірвати конфіденційність, якої потребують люди, щоб шукати, одержувати і передавати інформацію онлайн», – сказав Кей

Він «серйозно стурбований» тією обставиною, що стеження, про яке повідомляється, «не відповідає стандартам необхідності і пропорційності захисту законних інтересів урядів».

Водночас «видима згода Yahoo на прохання уряду про стеження», без очевидних спроб їх оскаржити, «викликає стурбованість з приводу участі технологічних компаній в сумнівних програмах уряду, що впливають на свободу вираження поглядів».

За словами спецдоповідача, у компаній є можливість встановлювати «різні ступені регулювання відносин з державами, щоб чинити опір або зменшити шкоду, спричинену образливим застосуванням закону».

Кей вважає, що приватні структури слід оцінювати на основі «кроків, що вживаються ними для сприяння свободі вираження поглядів або їх підриву, навіть у ворожій атмосфері по відношенню до прав людини».

Нагадаємо, Yahoo переглядала листи користувачів для розвідки США.

Поділитись: