Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав провести «незалежне і прозоре» розслідування конфлікту у Секторі Гази.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав провести «незалежне і прозоре» розслідування конфлікту у Секторі Гази.

Про це він сказав під час виступу на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН, передає DW.

Гутерріш висловив глибоку стурбованість подіями у Секторі Гази.

У свою чергу, Радбез ООН побоюється, що ситуація в регіоні може погіршитися, заявив помічник генсека ООН з політичних питань Тає-Брук Зеріхун.

Він закликав владу Ізраїлю пам'ятати про її відповідальність у рамках гуманітарного права.

«Усі сторони конфлікту повинні відмовитися від дій, здатних призвести до нових жертв», —наголосив Зеріхун.

При цьому Радбез ООН не виніс жодного рішення за підсумками екстреного засідання. 

Напередодні тисячі палестинців вийшли на акцію протесту, яка переросла в зіткнення між демонстрантами та ізраїльськими військовослужбовцями.

Щонайменше 12 палестинців загинули та сотні отримали поранення внаслідок сутичок з ізраїльськими силами безпеки на кордоні Смуги Гази.

Після того, як Ізраїль проголосив незалежність, 156 тисяч палестинців, які проживали в межах Палестини, залишилися на території Ізраїлю. Оскільки ізраїльській владі не вдалося вислати їх як інших арабів, вони отримали громадянство Ізраїлю.

30 березня 1976 року Ізраїль окупував тисячі акрів земель, що належали палестинцям. Палестинський народ організував загальний страйк з метою протесту проти дій Ізраїлю.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile