Світ

Сутички у Секторі Гази: щонайменше 12 палестинців загинули, сотні поранених

30 березня, 2018 20:56
Світ/Сутички у Секторі Гази: щонайменше 12 палестинців загинули, сотні поранених
Зберегти
Вигляд
Щонайменше 12 палестинців загинули та сотні отримали поранення внаслідок сутичок з ізраїльськими силами безпеки на кордоні Смуги Гази.

Щонайменше 12 палестинців загинули та сотні отримали поранення внаслідок сутичок з ізраїльськими силами безпеки на кордоні Смуги Гази.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на палестинське Міністерство охорони здоров’я.

Серед 12 загиблих є 16-річний підліток, ще близько 400 людей отримали поранення внаслідок застосування вогнепальної зброї, інші були травмовані гумовими кулями та сльозоточивим газом.

Раніше повідомлялося про 9 загиблих.

30 березня палестинці у Секторі Гази розпочали шеститижневий протест —  так званий «Великий марш повернення» поблизу кордону з Ізраїлем.

Десятки тисяч палестинців, які вимагають права повернення для біженців в Ізраїль, зібралися у п'яти місцях уздовж обгородженого 65-ти кілометрового кордону, де розгорнули наметові містечка для запланованого протесту.

Водночас, ізраїльські військові заявляють про «безпорядки» у шести місцях та стверджують, що «стріляли проти головних провокаторів», повідомляє ВВС.

30 березня сили Ізраїлю стягнули до кордону з Сектором Гази додаткові сили, зокрема підрозділ снайперів.

Ізраїль також попередив керівництво палестинського руху, що 300-метрова смуга на території Сектора Гази уздовж прикордонного паркану є забороненою військовою зоною, реакцією на проникнення в яку буде відкриття вогню на ураження.

Після того, як Ізраїль проголосив незалежність, 156 тисяч палестинців, які проживали в межах Палестини, залишилися на території Ізраїлю. Оскільки ізраїльській владі не вдалося вислати їх як інших арабів, вони отримали громадянство Ізраїлю.

30 березня 1976 року Ізраїль окупував тисячі акрів земель, що належали палестинцям. Палестинський народ організував загальний страйк з метою протесту проти дій Ізраїлю.

 

Пов`язані новини