Представництво ООН в Україні закликало українську владу вжити невідкладних заходів для захисту громад ромів, активістів ЛГБТІ-спільноти та інших меншин, які зазнають нападів і утисків.

Представництво ООН в Україні закликало українську владу вжити невідкладних заходів для захисту громад ромів, активістів ЛГБТІ-спільноти та інших меншин, які зазнають нападів і утисків.

Про це йдеться у повідомленні організації.

«ООН в Україні закликає Уряд України продовжувати відстежувати дії, вчинені деякими радикальними елементами, які порушують основоположні права меншин, закріплені в ратифікованих Україною міжнародних договорах про права людини», — йдеться у повідомленні.

В ООН додали, що у деяких випадках радикальні елементи взяли на себе відповідальність за напади на ромів та членів ЛГБТІ-спільноти.

На думку організації, ці питання потребують негайного вирішення для запобігання подальшому поширенню насильства в Україні.

«Відсутність відповідальності за жорстокі напади на меншини та виселення ромів, які мали місце у минулі роки, призвела до більшої безкарності. Ми закликаємо уряд не виявляти ні краплі толерантності до таких дій, публічно їх засудити, розслідувати всі напади на меншини, притягнути винних до відповідальності та гарантувати право на недискримінацію та рівність», — сказала Фіона Фрейзер, голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

Раніше посольство США закликало Україну розслідувати напади на ромів.

Нагадаємо, 23 травня  близько 15 чоловіків напали на табір ромів під Тернополем. Напередодні, 10 травня, на Львівщині У Львівській області неподалік селища Рудне невідомі спалили ромський табір. Унаслідок нападу знищено майно ромів, а самі мешканці табору вимушені були залишити своє поселення.

22 квітня члени радикальної націоналістичної організації С14 розібрали та спалили табір ромів на Лисій горі в Києві. В організації заявили, що ромів завчасно попросили покинути парк до 20 квітня. 

Поліція Києва порушила дві кримінальні справи за фактом розгону націоналістами ромського табору на Лисій горі.

Глава МВС Аваков назвав «залякуванням» та «переслідуванням»  розгін табору ромів у Києві.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile