Управління верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало випадки затримань, катувань і жорстокого поводження з обох сторін лінії розмежування у конфлікті на Донбасі, а також в Росії, куди бойовики передають затриманих.

Про це йдеться у звіті Управління верховного комісара з прав людини при ООН.

У документі описали декілька випадків вбивств, затримань та катувань як на підконтрольній Україні території Донецької та Луганської областей, так і на території, яку контролюють бойовики.

Так, в документі зазначається, що за період з середини серпня по середину листопада 2019 року українські військові вбили чоловіка, який приїхав з непідконтрольного Україні Донецька.

11 липня 2019 року він приїхав до родичів в підконтрольне уряду село Константинопольське (Донецька область). Згідно з документами суду, щонайменше троє військовослужбовців ЗСУ довільно затримали його за підозрою в членстві у збройній групі. Його привезли в лісопосадку, де погрожували стратити. Потім чоловіка відвезли до місця розташування військової частини, де знову змушували зізнатися у злочині.

«Коли винуватці зрозуміли, що жертва не пов'язана зі збройними угрупованнями, вони намагалися приховати свій злочин; вони відвезли його в Мар'їнку та застрелили, як мінімум, сімома кулями в голову і спину. 2 серпня тіло жертви було знайдено в каналізаційному відстійнику на околиці Мар'їнки», — йдеться у звіті.

16 серпня Жовтневий районний суд помістив трьох військовослужбовців ЗСУ під варту на 60 днів. У жовтні Мар'їнський районний суд почав розгляд справи проти військовослужбовців ЗСУ, обвинувачених за статтями 115-2 (вбивство), 146-3 (викрадення) і 187-2 (розбій) Кримінального кодексу України.

Ще одне вбивство сталося 16 вересня 2019 року в Маріуполі. Там розстріляли людину, яка вийшла з в’язниці, де відбувала покарання за сепаратизм.

Водночас бойовики у травні взяли в полон 8 українських військових. Одного з них так звана влада самопроголошеної «ДНР» помістила у в'язницю. У жовтні його знайшли мертвим у власній камері.

У звіті також повідомили, що затриманих бойовиками людей часто висилають до Росії, а перед цим їх катують, жорстоко з ними поводяться, змушують зізнатись в роботі на українські спецслужби.

Нагадаємо, у вересні глава Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер заявляла, що за весь час бойових дій на Донбасі загинули понад 3300 мирних жителів.

Поділитись: