Платформа відкритих даних Opendatabot повідомила, що органи-розпорядники фінансової звітності українських компаній — Державна фіскальна служба та Державна служба статистики — відмовилися надавати їм дані про фінансові звіти.

Про це йдеться у прес-релізі Opendatabot.

Там повідомляють, що через те, що лише ДФС та Держстат можуть розпоряджатися та надавати фінансову звітність підприємств і вони відмовляються це робити, то будь-яка інша фінансова звітність, яку можна знайти на ринку, є нелегальною.

«В обидва органи ми звернулися, щоб отримати чи придбати інформацію про фінансову звітність, проте і ДФС, і Держстат відмовилися надавати чи продавати цю інформацію. Оскільки жоден з органів не надає інформацію про фінансову звітність на запит, ми можемо зробити висновок, що уся інформація, яка зараз знаходиться на ринку, є нелегальною», — йдеться у повідомленні організації.

Зазначимо, що фінансова звітність в Україні є публічною інформацією для публічних компаній — акціонерних товариств. Так само публічною є фінансова звітність державних компаній. Дані фінансової звітності акціонерних товариств публікують на сайті Smida. Також дані про фінансову звітність можна знайти на офіційних сайтах компаній.

30 травня стало відомо, що суд визнав незаконним позбавлення «Прайсвотерхаузкуперс» повноважень проводити аудит банків. У 2017 році Національний банк заборонив компанії проводити аудити після того, як «Прайсвотерхаузкуперс» не побачила помилок у звітності ПриватБанку перед його націоналізацією. У Нацбанку це рішення оскаржуватимуть.

У «Прайсвотерхаузкуперс» заявили, що рішення суду підтверджує правильність аудиту звітності ПриватБанку.

Поділитись: