Суд дозволив аудитору ПриватБанку знову перевіряти банки
Окружний адміністративний суд Києва, який нещодавно визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку, скасував рішення Національного банку України про заборону аудиторській компанії «Прайсвотерхаускуперс» проводити аудит банків. Аудиторам заборонили займатися цією діяльністю після того, як вони не виявили проблем зі звітністю ПриватБанку.
Про це повідомляє прес-служба Національного банку України..
Зазначається, що «Прайсвотерхаускуперс (аудит)» заборонили проводити перевірку звітності банків у 2017 році. Причиною цього рішення стало те, що напередодні націоналізації ПриватБанку ця аудиторська компанія не виявила проблем з кредитним портфелем банку, які, зрештою, призвели до його подальшого банкрутства та націоналізації.
У НБУ планують оскаржувати це рішення суду, тому воно не набуло законної сили, а відтак, «Прайсвотерхаускуперс» все ще не може здійснювати перевірок банківської звітності.
«Практика відсторонення регулятором компаній від аудиту банків відповідає міжнародному підходу і базується на 27-му принципі Основних принципів банківського нагляду Базельського комітету. Національний банк занепокоєний результатами розгляду судової справи та продовжить доводити законність своїх дій», — повідомляють у Національному банку.
Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.
Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб. Обидва рішення уряд, Нацбанк та ПриватБанк оскаржили в апеляційному суді.
20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.
Напередодні Ігор Коломойський заявив, що судами про визнання незаконною націоналізації ПриватБанку він хоче повернути собі свою частку в банку у розмірі близько 22-24%. Подібний «взаємозалік боргів» та повернення Коломойському 2 мільярдів доларів начебто його капіталу у ПриватБанку раніше пропонували у команді президента України Володимира Зеленського.
- Поділитися: