Падіння цін на газ у Європі, яке спостерігається останні декілька місяців, може призвести до збільшення доходів від транзиту газу, однак негативно вплине на прибутковість компаній, що займаються його видобутком.

Про це повідомив голова Оператора ГТС Сергій Макогон в інтерв'ю «Ліга.Бізнес».

«Звичайно, низькі ціни на газ вигідні для української промисловості: чим нижча ціна, тим менші витрати, собівартість продукції. Нам як транзитній державі дешевий газ — теж добре. Це означає, що його будуть більше використовувати», — повідомив Макогон.

Він вважає, що у разі, якщо ціни на газ залишатимуться такими ж дешевими, то у Європі можуть активізуватися процеси заміни вугілля газовою генерацією, через що попит на газ зросте, як зростуть і обсяги його транзиту через Україну та доходи України від транзиту.

Водночас Макогон додав, що для видобуваючи компаній дешевий газ невигідний.

«Вони завжди казали, що собівартість видобутку в Україні — 120-150 доларів (за тисячу кубометрів — ред.). Якщо ціна імпорту 120 доларів — їм невигідно добувати та, можливо, вони зупинять програму буріння», — додав голова Оператора ГТС.

Напередодні у Нафтогазі повідомили, що ціни на газ будуть падати щонайменше до початку літа 2020 року.

Нафтогаз знизив ціни на газ для населення у березні на 14% — до 3,4 гривні за кубометр (без ПДВ та витрат на транспортування). Нагадаємо, у лютому ціна на газ для населення знизилася на 15% у порівнянні з січнем.

А в березні повідомлялось, що імпортний газ в Україні подешевшав на 4%.

Поділитись: