Автори законопроєкту про всеукраїнський референдум створили формулу, за якої рішення народу буде обов'язковим для виконання органами державної влади.

Про це повідомив перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук в інтерв’ю виданню «Фокус».

Він пояснює, що автори законопроєкту відмовилися від поняття «консультативні референдуми», оскільки організовувати всенародне голосування — річ не дешева.

Так, за його словами, вартість проведення одного референдуму — приблизно 2 млрд грн.

«Щоб проводити консультації з народом, досить соціологічних опитувань. Ми ж створили формулу, по якій рішення народу обов'язково для виконання органами державної влади. Згадаймо референдум 2000 року. На нього витратили гроші, а потім виявилося незрозуміло, як імплементувати волевиявлення народу», — каже Стефанчук.

Йдеться про референдум, який влаштували 16 квітня 2000 року, щоб дізнатися думку українських громадян з приводу реформації системи державного управління. Цю ініціативу розкритикувала опозиція й довгий час намагалася оскаржити його результати.

Нагадаємо, 9 червня 2020-го президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт про всеукраїнський референдум. 17 червня цей проєкт закону підтримав профільний комітет. Відтак 18 червня парламент у першому читанні підтримав цей президентський законопроєкт.

Поділитись: