Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт про всеукраїнський референдум.

За інформацією на сайті Ради, парламент отримав законопроєкт 9 червня. Його вже передали на розгляд керівництву.

Президент визначив законопроєкт як невідкладний.

Раніше президент Зеленський хотів винести на всеукраїнський референдум питання дозволу іноземцям купувати землю в Україні

Нагадаємо, 21 січня 2020-го голова Верховної Ради Дмитро Разумков пообіцяв, що найближчим часом на розгляд народних депутатів запропонують пакет законопроєктів, які стосуватимуться народовладдя або референдумів.

Верховна Рада 3 вересня 2019 року направила для отримання висновку до Конституційного суду президентський законопроєкт №1015 «Про внесення змін до статті 93 Конституції України (щодо законодавчої ініціативи народу)».

Як ідеться у пояснювальній записці, законопроєкт пропонує доповнити перелік суб'єктів права законодавчої ініціативи таким суб'єктом як народ.

3 грудня Разумков повідомив, що парламент отримав висновки КС, який визнав такими, що відповідають Конституції, законопроєкт №1015 та законопроєкт №1016 «Про внесення змін до статей 85 і 101 Конституції України щодо уповноважених Верховної Ради України» вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Після цього спікер доручив профільному комітету невідкладно розглянути ці висновки Конституційного суду.

Поділитись: