Спроби блокувати сайти здійснювалися у Росії з 2012 року, але це не принесло жодних результатів.

Спроби блокувати сайти здійснювалися у Росії з 2012 року, але це не принесло жодних результатів.

Про це в коментарі Громадському розповіла Ірина Бороган, експертка, авторка книги «Битва за рунет».

«Ми можемо говорити про «результати», які принесли ці блокування. Результатів вони не принесли жодних. Крім того, що фахівці Роскомнадзора постійно завантажують провайдерів тим, що вони повинні здійснювати блокування. І для інтернет-провайдерів, і для хостинг-провайдерів це досить велике завдання», — розповіла вона.

Також, за її словами, блокування не дало нічого, окрім додаткового навантаження на провайдерів.

«Результату немає жодного, крім одного: підвищення інтернет-грамотності населення, тому що на заборонені сайти люди ходили, ходять і будуть ходити. Для цього вони використовують дуже прості засоби обходу блокувань. Їх маса, починаючи від проксі-сервера ТОР, закінчуючи будь-якими платними і безкоштовними VPN-ами», — вважає експертка.

Нагадаємо, 16 травня президент України Петро Порошенко підписав указ про нові санкції Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року, які передбачають, зокрема, блокування доступу до соцмереж «ВКонтакте » і «Однокласники»

В Інтернет Асоціації України заявили, що наразі заблокувати російські соцмережі неможливо, оскільки це потребує великих коштів на переоснащення обладнання та зміни топології мережі.

Водночас, телекомунікаційна компанія «Укртелеком» повідомила, що може заблокувати протягом тижня Mail.ru, «ВКонтакте» і «Яндекс». Також розпочали підготовку до блокування соцмереж в «Київстарі»

Загалом у санкційний список потрапили 468 компаній і 1228 фізичних осіб. Заборона для них діятиме від року до 3 рік. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: