УКРАЇНА

В Росії кримських татар можуть визнати винними у причетності до «Хізб-ут Тахріра» – адвокат

УКРАЇНА/В Росії кримських татар можуть визнати винними у причетності до «Хізб-ут Тахріра» – адвокат
Зберегти
Вигляд

Справа проти кримських татар, яких підозрюють в організації та участі у партії «Хізб ут-Тахрір», юридично мала би розвалитися, однак політично, найпевніше, затриманих кримчан визнають винними. 

Про це заявив Громадському у перерві між засіданнями у справі Еміль Курбедінов, захисник одного із підозрюваних Руслана Зейтуллаєва.

«Ми допитали близько 11-12 свідків, з них напевно 80% відмовились від своїх попередніх обвинувальних свідчень. Це більше стає схожим на фарс. На фарс слідства. На фарс ФСБ. Ми бачили, що в основному запрошувались свідки, які до цього брали участь із затриманими у судових тяганинах з приводу мусульманської громади. Слідство розраховувало, що в силу певної ворожості вони почнуть давати покази проти них. Однак не знаю, чому вони все-таки відмовились від попередніх свідчень і по факту нічого не підтвердили», – сказав Курбедінов.

У Ростові-на-Дону у Північно-Кавказькому окружному військовому суді триває розгляд справи проти кримських татар, яких підозрюють в організації та участі у партії «Хізб ут-Тахрір аль-Исламі» (партії ісламського звільнення), що визнана в Росії терористичною та заборонена ще з 2003 року. Свідки, яких сьогодні допитували під час ранкового засідання, не змогли ствердно відповісти, що затримані кримчани причетні до «Хізб ут-Тахріра». 

Зокрема, наводимо фрагмент допиту у суді. Адвокат уточнює у свідка:
- Висновок, що затримані є членами цієї організації, у вас звідки?
- За чутками...

І таке з’ясовувалось під час допиту й інших свідків. Не витримував такого протиріччя і суддя.
- Свідок, на вас чинився тиск, коли ви свідчили?
- Та ні, просто казали: підеш із ними і все.

«Можливо, хтось дійсно через особисту ворожість підписав. А потім вже декілька свідків зізнавалися, що не думали, що справа дійде до суду», – сказав Курбедінов, пояснюючи різницю у свідченнях минулих і сьогоднішніх.

За його словами, це все не означає, що справа проти кримських татар буде закрита.

«Я виходжу із фактів досудового слідства, коли порушується право на захист і так далі. Здається, суд лояльно себе поводить, однак запросив чотирьох адвокатів за призначенням, які сидять на лаві запасних. Як це розцінювати? Я розцінюю, як тиск на захист і на самих підсудних», – сказав адвокат.

Нагадаємо, що ще на початку засідання, проти волі адвокатів та самих кримчан суд визначив, що, крім адвокатів за угодою, їх захищатимуть адвокати за призначенням.

Пов`язані новини