В російському Хабаровську 11 липня люди вийшли на найбільш масовий мітинг за останні 30 років на підтримку губернатора Хабаровського краю Сергія Фургала. Його арештували 9 липня за звинуваченням в організації замахів і вбивств бізнесменів у середині 2000-х років. Протест продовжився і 12 липня.

Про це повідомляє «Новая Газета».

Як пише видання, в Хабаровську на вулиці 11 липня за різними оцінками вийшли від 10 до 40 тисяч людей. Це найбільш масовий мітинг з 1991 року. Також акції відбулися у кількох інших населених пунктах регіону.

Учасники акції вимагають повернення губернатора з Мокви і проведення відкритого судового процесу в Хабаровську. 

Головним лозунгом мітингу стала фраза «Свободу Фургалу!». Люди ішли також з портретами губернатора, та плакатами з написами «Я/Ми Фургал», «Фургала додому», «Він не давав єдиноросам красти, свободу Фургалу!».

У соцмережах люди писали, що пишаються своїм містом і не очікували, що мітинг буде таким багатолюдним.

Зазначається, що під час мітингу поліцейські не заважали протестувальникам і нікого не затримали.

Пресслужба Хабаровського губернатора подякувала мітингувальникам за підтримку, хоч і акція була формально незаконною.

Також після акції 11 липня глава пресслужби Надія Томаченко заявила, що їй надійшли погрози. Людина, пов’язана з правоохоронними органами, подзвонила їй, сказала припинити трансляцію мітингу на інстаграм-сторінці губернатора та пригрозила кримінальним провадженням.

Увечері 12 липня в Хабаровську розпочалася нова акція на підтримку Фургала за участі кількох тисяч людей. Вони також пройшлися центральними вулицями міста і зібралися біля будівлі міської адміністрації. 

Оновлено: як повідомляє російський «Интерфакс», на мітингу 12 липня в Хабаровську поліцейські після попередження затримали 4 людини. Один з затриманих був нетверезий.

Зазначимо, губернатора Хабаровського краю Росії Сергія Фургала затримали 9 липня і доправили в Москву. Його звинуватили в організації замахів і вбивств бізнесменів у середині 2000-х років.Суд арештував посадовця на 2 місяці. Сам Фургал свою провину не визнає. 

Поділитись: