Колишнього охоронця Дмитра Яроша Олександра Шумкова російській суд засудив до 4 років колонії за участь у «Правому секторі».

Суд у Брянській області визнав Шумкова винним за статтею «Участь у екстремістській організації, щодо якої судом ухвалено рішення про заборону її діяльності». Нагадаємо, в Росії «Правий сектор» є забороненою організацією.

У вироку йдеться, що українець з 17 листопада 2014 року до 23 серпня 2017 року брав участь у діяльності «Правого сектору», що була «направлена проти інтересів Росії».

Шумков служив за контрактом в Збройних силах України в селі Чорнобаївка Білозерського району Херсонської області, жив у Херсоні. Він не повернувся після служби додому 17 серпня 2017 року. 29 вересня 2017 року його виявили в російському СІЗО.

Шумков каже, що його викрали, а російський кордон він перетнув проти своєї волі непритомним за участі співробітників ФСБ. Матері ув'язненого надійшов лист від Слідчого комітету РФ та ФСБ, в якому було сказано, що її сину оголошено підозру «за участь в екстремістських організаціях». Під час Революції Гідності та після цього хлопець перебував у лавах «Правого сектору» та охороняв тодішнього лідера організації Дмитра Яроша.

Поділитись: