Трьох дев'ятикласників з міста Канськ Красноярського краю Росії звинуватили у створені терористичної організації через плани «підірвати» будівлю Федеральної служби безпеки РФ у грі Minecraft.

Про це повідомляє Baza.

За інформацією видання, 14-річних підлітків затримали влітку 2020 року після того, як вони розклеїли в Канську листівки на підтримку аспіранта Московського державного університету Азата Міфтахова. Його арештували в лютому 2019 року і звинуватили в нападі на офіс партії Путіна «Єдина Росія». Чоловік свою провину не визнає. Одну з листівок школярі наклеїли на будівлю ФСБ, пише Baza.

У підлітків силовики забрали телефони. З листування з’ясувалося, що ті побудували в Minecraft будівлю ФСБ і хотіли її «підірвати».

Портал NGS24 із посиланням на джерело пише, що підлітки, за версією слідства, хотіли підірвати справжню будівлю спецслужби й у них нібито знайшли вибухівку.

Двоє школярів провину визнали, їх помістили під домашній арешт. Третій підліток відмовився визнавати себе винним, його направили в СІЗО, зазначає Baza.

Водночас сім’ї підлітків говорять, що визнали вони свою провину «на вимогу слідчих».

Що ще відомо?

9 червня ми писали, що в Красноярську в Росії місцевий Слідчий комітет порушив кримінальну справу проти трьох 14-річних підлітків, яких звинуватили в тероризмі. Тоді було відомо, що, за версією слідчих, підлітки «анархістських поглядів» читали заборонену літературу й дивилися фільми з інструкціями «з виготовлення вибухових речовин і вибухових пристроїв». Вони також нібито відпрацьовували навички в покинутому будинку, на пустирях і будівництвах.

Кримінальна стаття, за якою звинувачують підлітків, передбачає максимальне покарання у вигляді довічного позбавлення волі (до неповнолітніх воно застосовуватися не може), а мінімальний термін ув'язнення за цією статтею — 15 років.

Зазначимо, у квітні 2020 року в тому ж Красноярську слідчі порушили кримінальні справи про підготовку до теракту, навчання тероризму та виготовлення вибухівки стосовно 14-річного підлітка, який планував, за версією слідства, напад на школу.

Поділитись: