В рпц прокоментували заяву УПЦ МП про повну незалежність
Представники російської православної церкви прокоментували заяву Української православної церкви московського патріархату про повну незалежність. Проте поки що ці відповіді неоднозначні — від збереження єдності до розколу і звинувачень Держдепартаменту США.
Про це свідчать слова першого заступника голови синодального відділу московського патріархату із взаємин церкви із суспільством та ЗМІ олександра щипкова, якого цитує ТАСС, а також глави відділу зовнішніх церковних зв'язків московського патріархату митрополита іларіона, якого цитує «РИА Новости».
Так, іларіон заявив, що єдність між рпц та УПЦ московського патріархату нібито зберігається, а рпц продовжить її зміцнювати. Водночас щипков каже, що заява УПЦ МП веде церкву до розколу — за його словами, процес відокремлення від рпц нібито ініційований Держдепартаментом США.
Що передувало?
Українська православна церква (московського патріархату) 28 травня зібрала Собор у Києві щодо питань церковного життя, які виникли після початку повномасштабної війни рф проти України.
Собор УПЦ заявив, що засуджує війну як порушення Божої заповіді «Не вбивай!», звертається до влади України та рф з проханням продовжувати переговорний процес, а також висловлює незгоду з позицією патріарха московського і всієї Русі кирила щодо війни в Україні.
«Собор ухвалив відповідні доповнення і зміни до Статуту про управління Української православної церкви, що свідчать про повну самостійність і незалежність Української православної церкви», — йдеться в повідомленні.
Попри віддалення від московського патріарха, Українська православна церква заявила про «глибокий жаль у зв’язку з відсутністю єдності в українському православ’ї» та «існування розколу».
Для відновлення діалогу в УПЦ хочуть, аби представники Православної Церкви України «припинили силові захоплення храмів та примусові переводи парафій». Окрім того, від ПЦУ вимагають «усвідомити, що їхній канонічний статус є фактично неавтокефальним».
Раніше повідомлялося, що священники УПЦ московського патріархату зібрали вже 430 підписів за міжнародний церковний трибунал над патріархом рпц кирилом.
Після російського вторгнення очільник російської православної церкви патріарх кирило фактично підтримав агресію росії, пізніше подарував командувачу росгвардії віктору золотову ікону та благословив російських військових на війну в Україні. У квітні кирило виступив із промовою в храмі збройних сил рф, де розхвалював російських солдатів та поставив під сумнів незалежність України.
Церкву московського патріархату вже заборонили в Конотопі та Броварах. Таке ж обмеження розглянуть у Тернопільській області. А в Івано-Франківську просять президента й спікера Верховної Ради заборонити діяльність церкви московського патріархату по всій країні.
Водночас Священний синод Православної церкви України закликав архієреїв, духовенство, монастирі та релігійні громади УПЦ московського патріархату приєднуватися до ПЦУ. Десятки громад УПЦ МП вже приєдналися до ПЦУ.
- Поділитися: