ENRU

В СБУ підтвердили вилучення відео з камер поблизу місця вбивства журналіста Шеремета

Служба безпеки України підтвердила, що вилучала записи з камер спостереження, розташованих на одному з будинків по вулиці Івана Франка у Києві у рамках розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

«Підрозділи СБУ дійсно виконували доручення слідчих у рамках розслідування вбивства журналіста. Всі доручення  виконані належним чином і у встановлені терміни, про що було повідомлено слідство Національної поліції  України», — йдеться у повідомленні.

«Зокрема, з відповідним процесуальним оформленням, на виконання доручення слідчих, отримано чотири жорсткі носії інформації із записами камер зовнішнього спостереження, що розташовані на одному з будинків по вулиці Івана Франка у Києві. В оригінальному вигляді, без внесення жодних змін у конфігурацію і об’єм матеріалів вони передані слідчому»,— сказано в заяві.

В СБУ запевнили, що будь-які інші носії інформації, на яких можуть зберігатися фактичні дані, що мають значення у справі, «співробітники СБУ не вилучали».

Нагадаємо, 10 травня журналісти проекту «Слідство.Інфо» спільно із колегами з міжнародної мережі OCCRP презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Після оприлюднення фільму журналіст Дмитро Гнап заявляв, що СБУ вилучила сервер із відео з камер спостереження в одному з магазинів поблизу будинку Павла Шеремета, і повернули його порожнім.

Крім того, у фільмі йдеться про те, що співробітник СБУ Ігор Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

Пізніше в СБУ заявили, що Устименко був звільнений у 2014-му році.

Президент Петро Порошенко запросив журналістів Громадського, «Української правди» і програми «Схеми» обговорити хід розслідування справи про вбивство Павла Шеремета. Зустріч має відбутися 18-19 травня. 

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху авто, за кермом якого він перебував.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram