УКРАЇНА

В СБУ пообіцяли не чіпати бізнес через користування 1С

17 травня, 2017 12:37
УКРАЇНА/В СБУ пообіцяли не чіпати бізнес через користування 1С
Зберегти
Вигляд
lead
Служба безпеки України заявила, що не може змусити приватний сектор відмовитись від нині забороненої програми 1С

Служба безпеки України заявила, що не може змусити приватний сектор відмовитись від нині забороненого продукту російської компанії 1С, якою користуються для управління бізнесом.

Про це під час круглого столу щодо запроваджених Радою нацбезпеки і оборони санкції заявила представниця СБУ Юлія Лапутіна, передає кореспондент Громадського.

«Ми вже більше року попереджали щодо небезпеки надання персональних даних російським соціальним мережам. Стосовно 1С — вони монополіст ринку, бізнесу, буде незручно переходити, але всі оновлення йдуть через російські сервери, всі зібрані дані можуть бути використані для підриву української економіки. Для державних компаній її використання неприпустиме. Але ми не можемо змусити приватний сектор відмовитись», — повідомили вона.

Також Лапутіна відзначила, що наразі усі державні підприємства користуються системою 1С.

Нагадаємо, 16 травня президент України Петро Порошенко підписав указ про нові санкції Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року, які передбачають, зокрема, блокування доступу до соцмереж «ВКонтакте » і «Однокласники», а також до програми 1С.

Водночас у керівництві Компанії 1С заявили, що програма працюватиме в Україні й надалі.

Також секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що ці санкції ініціювала Служба безпеки України.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Більше про:
# СБУ
Пов`язані новини