На північному заході Сирії призупинили роботу міжнародні гуманітарні організації через поновлення бойових дій і бомбардувань у провінціях Хама та Ідліб.

У відомстві ООН з координації гуманітарної допомоги повідомили, що роботу призупинили не менш як 16 організацій, включно з Міжнародною продовольчою програмою.

Так, згідно з інформацією, з кінця квітня в зоні конфлікту вже 180 тисяч людей залишили свої будинки. Під час бомбардувань з боку сирійських урядових військ і російської авіації були зруйновані школи і лікарні.

Сирійський центр моніторингу прав людини зі штаб-квартирою у Великій Британії повідомляє про бої між військами Башара Асада та збройною опозицією на півночі провінції Хама і півдні провінції Ідліб. За даними спостерігачів, тільки 10 травня загинули щонайменше 10 мирних жителів.

Раніше повідомлялось, що сирійські урядові сили разом із російськими союзниками упродовж п’яти днів продовжують інтенсивні обстріли Ідлібу, контрольованого повстанцями.

У провінції Ідліб проживає близько трьох мільйонів людей. Ця територія є останнім бастіоном повстанців, зокрема коаліції «Тахрір аш-Шам», до якої входять збройні групи, що були пов’язані з терористами «Аль-Каїди».

У вересні 2018 The Wall Street Journal повідомляв, що президент Сирії Башар Асад погодив використання газу хлорину в провінції Ідліб, яку контролюють повстанці та яка стала притулком під час бойових дій для понад трьох мільйонів людей.

Поділитись: