Президент Сирії Башар Асад погодив використання газу хлорину в провінції Ідліб, яку контролюють повстанці та яка стала притулком під час бойових дій для понад трьох мільйонів людей.

Президент Сирії Башар Асад погодив використання газу хлорину в провінції Ідліб — в останній території, яку контролюють повстанці та яка стала притулком під час бойових дій для понад трьох мільйонів людей.

Про це з посиланням на американських урядовців повідомляє The Wall Street Journal.

«Сирія знову перебуває на краю безодні», — заявив французький посол в ООН Франсуа Делатре.

Згідно з інформацією джерел видання в уряді США, Пентагон поки розробляє різні варіанти відповіді на можливу чергову хімічну атаку в Сирії. Однак президент Дональд Трамп ще не вирішив, чи буде Америка у своїй «відповіді» також орієнтуватися на російські та іранські сили, які допомагають Асаду.

Утім урядовці наголошують, що про військову відповідь тут не йдеться. Можливо, Сполучені Штати відреагують економічними санкціями проти сирійських чиновників.

«У нас є політичні інструменти, у нас є економічні інструменті. Є кілька різних способів реагування у разі, якщо Асад вчинить цей небезпечний та бездумний крок», — заявили чиновники.

8 квітня 2018 року на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті здійснили хіматаку, внаслідок якої загинули щонайменше 70 людей, та постраждали понад 1000.

У ніч проти 14 квітня США, Велика Британія та Франція завдали удару по Сирії, Трамп назвав їх «досконалою місією». Країни вдарили по сирійських об'єктах у відповідь на застосування хімічної зброї режимом Асада.

Удари США, Великої Британії та Франції по Сирії підтримало  НАТОа також Україна

16 квітня у США заявили, що Росія та Сирія не збили жодну з випущених ракет.

У провінції Ідліб нині проживають близько 2,5 мільйони людей. Половина з них — вимушені переселенці з інших районів країни через бойові дії.

У червні 2018 Сирійський центр моніторингу заявив, що наступ сил режиму президента Башара Асада за підтримки російських військ на південному заході Сирії змусив 45 тисяч громадян покинути свої домівки.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ ОБЛИЧЧЯ СИРІЙСЬКОЇ ВІЙНИ. СПЕЦПРОЕКТ

Війна у Сирії почалася в березні 2011-го з демонстрацій у південному місті Дара. На хвилі протестів у Єгипті й Тунісі на стінах місцевої школи хтось написав антиурядові гасла. За це місцева влада запроторила за ґрати півтора десятка учнів віком від 12 до 15 років. З'ясувалося, що підлітків катували. Жителі міста вийшли на вулиці з вимогою покарати винних. По демонстрантах відкрили вогонь. Увесь 2011 у містах Сирії відбувалися протести проти репресій та корупції. Президент Сирії Башар Асад наполягав, що демонстрації – справа рук ісламських терористів та західних диверсантів.

У вересні 2015 року російські війська почали військову операцію в цій країні.

У 2016 році ООН визначила, що 13,5 мільйонів сирійців потребують гуманітарної допомоги, з них понад 6 мільйонів були змушені змінити місце проживання всередині країни. У 2017 році Управління Верховного комісара ООН у справах біженців заявило про 4,8 мільйонів сирійців, які залишили свою країну.

На шостий рік війни уряд контролював 34% країни, де мешкає 65 % населення, ще третину – ІДІЛ (10% жителів), 20% підконтрольні курдським формуванням, решту 13% – повстанці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ті, хто вижили в облозі: свідчення з Алеппо

Протягом цього часу, за даними Сирійської спостережної групи з прав людини, загинуло від 437,363 тисяч сирійців. Сирійська мережа з прав людини зазначає, що 95% жертв – цивільні.
7,6 мільйонів переселенців залишили свої домівки всередині країни, 4 млн (відповідно до ООН понад) виїхали за межі країни – переважно в сусідні Туреччину, Ліван, Йорданію та Ірак.​

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біженці складають 1% від світового населення — дослідження

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile