ENRU

Екс-«беркутівці» не готові до обміну — адвокати

В списках народної депутатки Надії Савченко на обмін фігурують троє екс-беркутівців, котрих судять за вбивства під час Євромайдану.

Павло Аброськін, Сергій Зінченко та Сергій Тамтура — троє екс-працівників київського розформованого спецпідрозділу «Беркут», котрих звинувачують у вбивстві 48 людей на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року — фігурують в списках на обмін з боку самоназваних «ЛНР» та «ДНР».

блакитний – звільнені, червоний – загиблі, помаранчевий – росіяни, яких шукають представники самоназваної «ДНР», жовтий – громадяни РФ, яких шукає самоназвана «ЛНР»

У цьому списку Павло Аброськін та Сергій Зінченко позначені помаренчевим кольором — Надія Савченко пояснює, що це — «росіяни, котрих шукає «ДНР».

Усі троє знаходяться на лаві підсудних, справа щодо них розглядається в Святошинському суді Києва уже півтора року.

Адвокат Павла Аброськіна Олександр Горошинський зазначив, що не може підтвердити справжність даних у списку Савченко.

«Я не можу ні підтвердити, ні спростувати дані в цьому списку. Це просто неперевірена інформація, якийсь фейк — за якою логікою там з'явилися ці імена, я пояснити не можу. Мій підзахисний знає, що його ім'я фігурує у списку на обмін — і раніше з'являлися якісь списки, чому — не знаю. Але він не готовий був би на подібний обмін, бо він — невинний і ми маємо намір доводити це у суді», —сказав адвокат. 

Сестра Павла Аброськіна Євгенія у коментарі Громадському сказала, що однозначно не довіряє достовірності цього списку.

«Ми дізналися про цей список зі ЗМІ. Я не знаю, чи можна взагалі довіряти цій інформації. Навіть якби такий обмін і був би, нас би точно ніхто не питав. Я не знаю, як ставитися до цієї новини. Навіть не можу сказати, добре це чи погано», — сказала вона.

Ігор Варфоломєєв, адвокат Сергія Зінченка та Сергія Тамтури, зазначив у коментарі Громадському, що його підзахисні до обміну не готові.

«Як мої підзахисні опинилися у цьому списку спитайте в тих, хто їх складав, напевно, це ж люди з того боку — може, вони вважають, що мої підзахисні невинні. Але на обмін такий мої захисні не готові. Для них це така сама новина, як і для мене», — сказав він.

Прокурор у справі про вбивство 48 людей на Інститутській Роман Псюк каже, що теж був здивований побаченими списками і не розуміє, чому саме ці троє обвинувачених в них опинились, а не інші — наприклад, там немає екс-заступника командира київського «Беркуту» Олега Янішевського та екс-бійця цього батальйону Олександра Маринченка, котрі також є обвинуваченими у цій справі.

Законних підстав і можливостей обміну Роман Псюк не бачить.

«Процесуально я не бачу можливостей для обміну цих трьох екс-беркутівців. Єдиний варіант міг би бути, якщо обмін відбувся б після вироку суду у їхній справі. Однак, ці троє обвинувачених не мають жодного стосунку до воєнізованих формувань «ДНР» та «ЛНР», не є росіянами і не брали участі у війні на сході. Нагадаю, що Зінченко та Аброськін були затримані в квітні 2014 і відтоді утримуються під вартою», — сказав він.

Екс-беркутівці Аброськін, Зінченко і Тамтура в списках Савченко присутні під номерами 1, 27 і 85. Усі вони є громадянами України.

Зазначимо, що інші двоє обвинувачених в цій справі екс-беркутівців колишній заступник командира київського батальйону Олег Янішевський та боєць цього підрозділу Олександр Маринченко не фігурують в списках на обмін. Обидва вони брали участь у війні на сході на стороні сил АТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СПРАВА МАЙДАНУ.

Нагадаємо, 10 січня Савченко опублікувала списки із 129 полонених і 494 зниклих безвісти на Донбасі.  

Підзніше вона відкоригувала список та оприлюднила дані про утримуваних українською стороною.