Засновник Human Rights Watch Роберт Бернштейн
Фото:

Yale Law School - Yale University

У США помер видавець та засновник правозахисної організації Human Rights Watch Роберт Бернштейн. Про це The New York Times повідомив його син Пітер. Роберт Бернштейн помер у шпиталі.

Бернштейнові було 96 років. За свого життя він перетворив видавництво Random House на міжнародний видавничий гігант. З 1966 по 1990 рік, коли Берштейн очолював видавництво, Random House надрукував в тому числі твори радянських дисидентів Андрія Сахарова, Олени Боннер та Аркадія Шевченка та чеського письменника-революціонера Вацлава Ґавела, який згодом став президентом Чехословаччини.

У 1978 році Бернштейн, після візиту до СРСР, заснував правозахисну організацію Helsinki Watch, яка перевіряла виконання Радянським Союзом зобов'язань в рамках Гельсінкських угод.

У 1988 році в результаті злиття Helsinki Watch з кількома іншими регіональними правозахисними організаціями утворилась Human Rights Watch.

Нагадаємо, в січні 2019 року Human Rights Watch оприлюднила щорічну доповідь щодо ситуації з правами людини в Україні. За висновками організації, у сфері захисту прав людини Україна рухається назад.

Поділитись: